Novinky z Nástěnky

Přihláška na Příměšťák 2019

Termíny: 15. 7. – 19. 7. 29. 7. – 2. 8. 26. 8. – 30. 8. 8.00–16.00 Cena: 2 570 Kč V ceně jsou zahrnuty obědy a výtvarný materiál. K dětem...

Veletrh Prázniny na Trojce 2019

Také se už těšíte na léto? 🙂 Nejen naši nabídku příměstských táborů si můžete prohlédnout na veletrhu PRÁZDNINY NA TROJCE...

Zápis na 2. pololetí 2018/19

Přijímáme nové žáky na 2. pololetí 2018/19, které začínáme 30. 1. 2019. Jak se k nám přihlásit? 1. krok: Přihláška Nejprve prosím vyplňte naši přihlášku. Je...

Zažít město jinak 15. 9. 2018

Zažijte nás jinak. Náš Kroužek bude mít 15. září v rámci festivalu Zažít město jinak výtvarný program pro děti přímo na ulici...

1 2

Pro koho je náš kroužek?

Do kroužků přijímáme děti od 4 do 15ti let. V kroužku mohou být společně mladší i starší, začátečníci i pokročilejší děti, protože ke každému přistupujeme osobně a s každým zvlášť hledáme společně tu nejlepší cestu. Abychom se mohli každému věnovat individuálně, jsou naše kroužky po malých skupinkách od 4 do 8mi dětí.

Jak děti vedeme?

Děti předškolního věku mají velkou míru fantazie a mají potřebu ji projevovat, proto je necháváme tvořit převážně volně a poskytujeme jim tak prostor k sebevyjádření. Na lekcích se naučí základy, které pak využijí v další výtvarné činnosti. U starších dětí dál rozvíjíme (nebo někdy znovu probouzíme) jejich fantazii, kreativní myšlení, výtvarné cítění a sebevědomí a vedeme je k samostatnému výtvarnému uvažování. Učíme děti také vzájemné spolupráci na společném obraze.

Děti tvoří podle skutečnosti (zátiší, portrét, plenér,…) i podle vlastní fantazie, kdy mají možnost volby vlastních námětů, která se učí originálně zpracovávat. Vedeme děti k tomu, aby se naučily správně vnímat a tvořit kompozici, barevnost, světlo, prostor a výtvarný výraz.

Naše lekce jsou pestré na různé techniky, které děti učíme používat i vhodně kombinovat. Základem je pro nás kresba a malba, které doplňují grafické techniky, prostorová tvorba nebo také nové media (video, animace,…).

U ateliéru máme malý dvorek, kde tvoříme na vzduchu a také chodíme do okolních parků nebo na Zahradu Jiřího Trnky. V rámci výuky také navštěvujeme galerie.

Jaké techniky si děti osvojí?

 • KRESBU
  • uhlem
  • rudkou
  • tužkou
  • tuší
 • PASTEL (techniku na pomezí kresby a malby) – suchým i olejovým pastelem
 • MALBU
  • temperou, akrylem, akvarelovou a kvašovou malbu i olejomalbu
  • míchání barevných pigmentů
  • malbu na plátno
  • akční malbu – dripping a slash painting
  • malbu špachtlemi a jiné „neštětcové“ techniky
  • malbu na vodní hladině olejovými barvami a mramorování papíru
 • GRAFICKÉ TECHNIKY – tisk z výšky, sítotisk, monotyp, muchláž
 • KOLÁŽ a FROTÁŽ
 • PROSTOROVOU TVORBU – objekty z papíru, modelování ze sochařské hlíny, odlívání ze sádry, kašírování
 • kombinování technik

Lektorka

LEKTORKY

MgA. Bára Pertlová

MgA. Bára Pertlová

spoluzakladatelka, vedoucí kurzů a lektorka

Studium:
Textilní výtvarnictví na Střední průmyslové škole textilní v Brně
Ateliér malby pod vedením prof. Daniela Balabána, akad. malíře na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě
Pedagogika odborných předmětu na Pedagogické Fakultě Ostravské Univerzity v Ostravě

Stáže:
studijní stáž na Akademii sztuk pieknych ve Varšavě
pracovní stáž na Akademii umení v Banské Bystrici, kde jsem učila figurální kresbu a působila jako asistentka vedoucího ateliéru ak. mal. Štefana Balásze.

Po studiu se kromě vlastní umělecké tvorby věnuji Ateliéru Kroužek.

Moje tvorba:
Nejčastěji maluji obrazy (akryl nebo olej na plátně), ale vytvořila jsem i několik objektů, instalací, animaci nebo performance. Zajímají mě lidé a jejich vztahy, proto se v mých obrazech objevuje figura nebo její fragmenty, později se do mých obrazů dostal motiv květů, nejde však o zátiší, květina je spíše symbolem a má zobrazení figury zastoupit.

O ateliéru

První výtvarné kroužky pro děti jsme založili v roce 2009 v Brně Židenicích s názvem Ze školy do ateliéru, od té doby se kroužky několikrát po Brně stěhovaly, měnily název i spolupráci s jinými umělci.
Nejvíce se ateliér rozvíjel v prostorách v Králově Poli v Brně ve spolupráci s Hankou Linhartovou, která ateliér převzala a vede jej dodnes. V současnosti společně pořádáme například příměstské tábory.
Od roku 2017 provozujeme ateliér v Modřicích u Brna, který už nese současný název Ateliér Kroužek a vede jej Lenka Kamínková.

Ateliér v Praze otevřela Lenka Kamínková ve spolupráci s Bárou Pertlovou (dříve Kamínkovou) a Michaelou Bachoríkovou na Žižkově v roce 2015. Ten už měl jméno Ateliér Kroužek. Tento ateliér se už také stěhoval, ale jen v rámci Žižkova, kterému jsme stále věrni. Kroužek zde vede Bára Pertlová a během její rodičovské dovolené v letech 2017 a 2018, zde působila jako lektorka MgA. Mirka Vitásková.

Jak se k nám přihlásit?

1. krok: Přihláška
Nejprve prosím vyplňte naši přihlášku. Je možné ji vyřídit i telefonicky na 774 484 810.

2. krok: Platba
Když bude ve Vámi vybraném termínu volné místo, pošleme Vám email s potvrzením vybraného termínu a fakturu k zaplacení kurzovného. Po jejím zaplacení, budete mít místo rezervováno.
Pokud bude kapacita daného kurzu zaplněna, nabídneme Vám jiný termín, který je zrovna volný.

Chcete si náš kroužek jenom zkusit nebo se k nám jen podívat?

Zkušební lekce
Když si nás chcete nejprve vyzkoušet, můžete si domluvit jednu zkušební lekci. Napište nám na kurzy@atelierkrouzek.cz nebo zavolejte na 774 484 810 a domluvíme se na termínu. A až podle zkušební lekce se rozhodnete, jestli zaplatíte celé pololetí nebo jen za proběhlou lekci.