Novinky z Nástěnky

příjmáme nové studenty

Příměšťák

Příměstský výtvarný tábor                                   ...

Pro koho je náš kroužek?

Do kroužků přijímáme děti od 3 do 15ti let. V kroužku mohou být společně mladší i starší, začátečníci i pokročilejší děti, protože ke každému přistupujeme osobně a s každým zvlášť hledáme společně tu nejlepší cestu. Abychom se mohli každému věnovat individuálně, jsou naše kroužky po malých skupinkách od 4 do 8mi dětí.

Jak děti vedeme?

Děti předškolního věku mají velkou míru fantazie a mají potřebu ji projevovat, proto je necháváme tvořit převážně volně a poskytujeme jim tak prostor k sebevyjádření. Na lekcích se naučí základy, které pak využijí v další výtvarné činnosti. U starších dětí dál rozvíjíme (nebo někdy znovu probouzíme) jejich fantazii, kreativní myšlení, výtvarné cítění a sebevědomí a vedeme je k samostatnému výtvarnému uvažování. Učíme děti také vzájemné spolupráci na společném obraze.

Děti tvoří podle skutečnosti (zátiší, portrét, plenér,…) i podle vlastní fantazie, kdy mají možnost volby vlastních námětů, která se učí originálně zpracovávat. Vedeme děti k tomu, aby se naučily správně vnímat a tvořit kompozici, barevnost, světlo, prostor a výtvarný výraz.

Naše lekce jsou pestré na různé techniky, které děti učíme používat i vhodně kombinovat. Základem je pro nás kresba a malba, které doplňují grafické techniky, prostorová tvorba nebo také nové media (video, animace,…).

U ateliéru máme malý dvorek, kde tvoříme na vzduchu. V rámci výuky jsou i návštěvy galerií a tvorba v plenéru v areálu Pod kaštany.

Jaké techniky si děti osvojí?

 • KRESBU
  • uhlem
  • rudkou
  • tužkou
  • tuší
 • PASTEL (techniku na pomezí kresby a malby) – suchým i olejovým pastelem
 • MALBU
  • temperou, akrylem, akvarelovou a kvašovou malbu i olejomalbu
  • míchání barevných pigmentů
  • malbu na plátno
  • akční malbu – dripping a slash painting
  • malbu špachtlemi a jiné „neštětcové“ techniky
  • malbu na vodní hladině olejovými barvami a mramorování papíru
 • GRAFICKÉ TECHNIKY – tisk z výšky, sítotisk, monotyp, muchláž
 • KOLÁŽ a FROTÁŽ
 • PROSTOROVOU TVORBU – objekty z papíru, modelování ze sochařské hlíny, odlívání ze sádry, kašírování
 • kombinování technik

Lektorka

MgA. Lenka Kamínková

MgA. Lenka Kamínková

spoluzakladatelka, vedoucí kurzů a lektorka

Studovala jsem na Střední škole uměleckých řemesel v Brně, obor malba a na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, obor malba. V rámci studia na VŠVU jsem získala pedagogické minimum. Absolvovala jsem stáž na Akademii sztuk pienknych – Poznaň, Polsko.
Po studiu jsem založila ateliér a vedu výtvarné kurzy.
Věnuji se projektu KAMISHIBAI (japonské papírové divadlo), pro který kreslím ilustrace a účastním se vyprávění pro ZŠ a MŠ v Brně a okolí.
Ve své volné tvorbě se věnuji malbě. Během studia i nyní jsem měla řadu společných i samostatných výstav.

O ateliéru

První výtvarné kroužky pro děti jsme založili v roce 2009 v Brně Židenicích s názvem Ze školy do ateliéru, od té doby se kroužky několikrát po Brně stěhovaly, měnily název i spolupráci s jinými umělci.
Nejvíce se ateliér rozvíjel v prostorách v Králově Poli v Brně ve spolupráci s Hankou Linhartovou, která ateliér převzala a vede jej dodnes. V současnosti společně pořádáme například příměstské tábory.
Od roku 2017 provozujeme ateliér v Modřicích u Brna, který už nese současný název Ateliér Kroužek a vede jej Lenka Kamínková.

Ateliér v Praze otevřela Lenka Kamínková ve spolupráci s Bárou Pertlovou (dříve Kamínkovou) a Michaelou Bachoríkovou na Žižkově v roce 2015. Ten už měl jméno Ateliér Kroužek. Tento ateliér se už také stěhoval, ale jen v rámci Žižkova, kterému jsme stále věrni. Kroužky zde vede Bára Pertlová.

Jak se k nám přihlásit?

1. krok: Přihláška
Nejprve prosím vyplňte naši přihlášku. Je možné ji vyřídit i telefonicky na 777 972 016.

2. krok: Platba
Když bude ve Vámi vybraném termínu volné místo, pošleme Vám email s potvrzením vybraného termínu a fakturu k zaplacení kurzovného. Po jejím zaplacení, budete mít místo rezervováno.
Pokud bude kapacita daného kurzu zaplněna, nabídneme Vám jiný termín, který je zrovna volný.

Chcete si náš kroužek jenom zkusit nebo se k nám jen podívat?

Zkušební lekce
Když si nás chcete nejprve vyzkoušet, můžete si domluvit jednu zkušební lekci. Napište nám na lenus.kaminek@gmail.com nebo zavolejte na 777 972 016 a domluvíme se na termínu. A až podle zkušební lekce se rozhodnete, jestli zaplatíte celé pololetí nebo jen za proběhlou lekci.