KROUŽKY / KURZY


VÝTVARNÝ KROUŽEK PRO DĚTI / 2–4 ROKY s doprovodem

Kroužek je pro děti v doprovodu jednoho dospělého, který je takovým jeho pomocníkem, je tam ten čas s ním, ale nechává jej tvořit co možná nejvíc samostatně a do samotného díla dítěte VŮBEC nezasahuje.  Na kroužku inspirujeme rodiče jak tvořit s takto malými dětmi i doma. V kroužku je pro nás hlavním a základním bodem SVOBODA dětského výtvarného projevu. Netvoříme nic podle návodu ani netvoříme za dítě. Zaměřujeme se na samotný proces tvorby více než na výsledné dílo. Chceme dětem poskytnout čas a prostor k volné tvorbě v ateliéru, kde se nemusí bát, že něco umažou, tak jako doma :-).


VÝTVARNÝ KROUŽEK PRO DĚTI / 4–6, 6–10 a 9–15 LET

Děti předškolního věku mají velkou míru fantazie a mají potřebu ji projevovat, proto je necháváme tvořit převážně volně a poskytujeme jim tak prostor k sebevyjádření. Na lekcích se naučí základy, které pak využijí v další výtvarné činnosti. 

U starších dětí dál rozvíjíme (nebo někdy znovu probouzíme) jejich fantazii, kreativní myšlení, výtvarné cítění a sebevědomí a vedeme je k samostatnému výtvarnému uvažování. 

Děti tvoří podle skutečnosti (zátiší, portrét, plenér,…) i podle vlastní fantazie, kdy mají možnost volby vlastních námětů, která se učí originálně zpracovávat. Vedeme děti k tomu, aby se naučily správně vnímat a tvořit kompozici, barevnost, světlo, prostor a výtvarný výraz.

Naše lekce jsou pestré na různé techniky, které děti učíme používat i vhodně kombinovat. Zaměřujeme se na umělecké obory jako je kresba, malba, grafické techniky, socha, ale také si zkoušíme nové media (video, animace,…) a seznamujeme děti také s designem (grafický, produktový, textilní,…).

Učíme děti také vzájemné spolupráci na společných obrazech a projektech.

Tvoříme i venku v plenéru a v rámci výuky také navštěvujeme galerie a pořádáme výstavy děl našich studentů.


VÝTVARNÁ PŘÍPRAVA NA TALENTOVÉ ZKOUŠKY / 9–15 LET

V přípravce na talentovky se zaměřujeme na aktivní přípravu uchazečů o studium na výtvarné střední školy nebo gymnázia s výtvarným zaměřením. Věnujeme se zadáním z talentových zkoušek, studijní kresbě a malbě podle předlohy, trénování perspektivy, stínování, anatomii, ale věnujeme se i volné tvorbě, která se bude také hodit do jejich portfolia. Součástí kurzu je také individuální konzultace s lektorkou a výběr domácích prací do portfolia.


JEDNODENNÍ KURZ LINORYTU PRO DOSPĚLÉ A MLÁDEŽ / 15–99 LET

Na kurzu si vyzkoušíte grafickou techniku linorytu – od skici po tisk.

TERMÍNY:

  • pondělí 25. září 18.30 –21.30 hodin
  • sobota 30. září 16.00–19.00 hodin

cena 650/550 Kč – snížená cena pro studenty a seniory, kapacita 5 osob – nutná rezervace předem


10

LESNÍ VÝTVARNÝ PŘÍMĚŠŤÁK

Máme v názvu „lesní“ protože (pokud to počasí dovoluje) netrávíme všechny dny tvorbou jen v ateliéru, ale také v přírodě  – na výletech vlakem.


Na příměstských táborech se věnujeme dětem 8 hodin denně od pondělí do pátku a tak můžeme s dětmi pracovat intenzivněji než na kroužcích během školního roku a to je pro nás výzva na větší výtvarné projekty. Také můžeme na výletech více pracovat s opravdovou přírodou, proto se věnujeme Land Artu a přírodou se hodně inspirujeme.