KROUŽKY / KURZY


VÝTVARNÝ KROUŽEK PRO DĚTI / 2–4 ROKY s doprovodem

Kroužek je pro děti v doprovodu jednoho dospělého, který je takovým jeho pomocníkem, je tam ten čas s ním, ale nechává jej tvořit co možná nejvíc samostatně a do samotného díla dítěte VŮBEC nezasahuje.  Na kroužku inspirujeme rodiče jak tvořit s takto malými dětmi i doma. V kroužku je pro nás hlavním a základním bodem SVOBODA dětského výtvarného projevu. Netvoříme nic podle návodu ani netvoříme za dítě. Zaměřujeme se na samotný proces tvorby více než na výsledné dílo. Chceme dětem poskytnout čas a prostor k volné tvorbě v ateliéru, kde se nemusí bát, že něco umažou, tak jako doma :-).


VÝTVARNÝ KROUŽEK PRO DĚTI / 4–6, 6–10 a 9–15 LET

Děti předškolního věku mají velkou míru fantazie a mají potřebu ji projevovat, proto je necháváme tvořit převážně volně a poskytujeme jim tak prostor k sebevyjádření. Na lekcích se naučí základy, které pak využijí v další výtvarné činnosti. 

U starších dětí dál rozvíjíme (nebo někdy znovu probouzíme) jejich fantazii, kreativní myšlení, výtvarné cítění a sebevědomí a vedeme je k samostatnému výtvarnému uvažování. 

Děti tvoří podle skutečnosti (zátiší, portrét, plenér,…) i podle vlastní fantazie, kdy mají možnost volby vlastních námětů, která se učí originálně zpracovávat. Vedeme děti k tomu, aby se naučily správně vnímat a tvořit kompozici, barevnost, světlo, prostor a výtvarný výraz.

Naše lekce jsou pestré na různé techniky, které děti učíme používat i vhodně kombinovat. Zaměřujeme se na umělecké obory jako je kresba, malba, grafické techniky, socha, ale také si zkoušíme nové media (video, animace,…) a seznamujeme děti také s designem (grafický, produktový, textilní,…).

Učíme děti také vzájemné spolupráci na společných obrazech a projektech.

Tvoříme i venku v plenéru a v rámci výuky také navštěvujeme galerie a pořádáme výstavy děl našich studentů.


VÝTVARNÁ PŘÍPRAVA NA TALENTOVÉ ZKOUŠKY / 9–15 LET

V přípravce na talentovky se zaměřujeme na aktivní přípravu uchazečů o studium na výtvarné střední školy nebo gymnázia s výtvarným zaměřením. Věnujeme se zadáním z talentových zkoušek, studijní kresbě a malbě podle předlohy, trénování perspektivy, stínování, anatomii, ale věnujeme se i volné tvorbě, která se bude také hodit do jejich portfolia. Součástí kurzu je také individuální konzultace s lektorkou a výběr domácích prací do portfolia.


JEDNODENNÍ KURZ LINORYTU PRO DOSPĚLÉ A MLÁDEŽ / 15–99 LET

Poukaz na kurz linorytu

Na kurzu si vyzkoušíte grafickou techniku linorytu – od skici po tisk.

Na začátku Vám krátce ukážeme jaké možnosti nabízí tato grafická technika a poté si vyryjete svůj vlastní linoryt, který následně vytiskneme s využitím grafického lisu.
Z kurzu si tak odnesete několik originálních tisků a lino, s kterým můžete tisknout dál i jinde.

Kurz linorytu vede naše lektorka Magdaléna Pacáková.

POSLEDNÍ TERMÍNY V TOMTO SEMESTRU:

  • sobota 1. 6. 2024 od 14:00
  • neděle 2. 6. 2024 od 14:00

Délka: 3 – 4 h bude-li potřeba, s prázdnou z ateliéru neodejdete 🙂

Cena:

800 / 650 Kč – snížená cena pro studenty a seniory. V ceně jsou zahrnuty veškeré materiály.

Kapacita kurzu je jen 5 osob a tak je nutná rezervace předem, proto neváhejte a zarezervujte si své místo!

Budeme se na Vás těšit!