LESNÍ VÝTVARNÝ PŘÍMĚŠŤÁK


Máme v názvu „lesní“ protože (pokud to počasí dovoluje) netrávíme všechny dny tvorbou jen v ateliéru, ale také v přírodě  – na výletech vlakem.


Na příměstských táborech se věnujeme dětem 8 hodin denně od pondělí do pátku a tak můžeme s dětmi pracovat intenzivněji než na kroužcích během školního roku a to je pro nás výzva na větší výtvarné projekty. Také můžeme na výletech více pracovat s opravdovou přírodou, proto se věnujeme Land Artu a přírodou se hodně inspirujeme.

Klademe důraz na náš individuální přístup k dětem, na malý a přátelský kolektiv dětí. Také dbáme na společnou spolupráci mladších a starších dětí, proto je náš příměšťák pro děti od 6 do 12 let. Toto širší věkové rozmezí je fajn hlavně pro sourozence, protože tak mohou být společně na jednom příměstském táboře.

Naším cílem není stihnout toho co nejvíce, ale prožít společný čas kvalitně. Snažíme se, aby děti přece jen měly pocit prázdnin bez nějakého tlaku na výkon a kvantitu. Náš příměstský tábor je určen pro děti, které si jej samy vybraly, protože je výtvarná tvorba baví.

Na našem lesním příměstském táboře s námi děti mohou prožít týden výletů mimo město –  na čerstvém vzduchu, kde se mohou bezpečněji volně pohybovat a přitom se věnovat svému koníčku – výtvarce!

Příměstské tábory pořádáme také proto, aby děti, které k nám do ateliéru chodí, mohly být i o prázdninách se svými kamarády/kamarádkami, které z kroužku u nás znají anebo, aby tam poznaly nové kamarády.

Nemáme plán přesně na minuty. Řídíme se počasím, náladou apod. Když se děti potřebují hýbat, hýbají se. Když jsme unavení, tak odpočíváme. Svačíme, když je hlad, ale oběd bývá načasován kolem poledne. 

Poslední den (v pátek) bude pro rodiče a přátelé dětí v ateliéru výstava děl, které na příměstském táboře za ten týden děti vytvořily.
Na této vernisáži si společně vše prohlédneme, dáme si občerstvení a popovídáme si jaký ten týden byl.

Potom si děti výtvory rovnou odnesou domů. 

V nepříznivém počasí je naším plánem B tvorba v ateliéru a ven vyrazíme jen do okolních parků nebo do galerie na výstavu.

PROGRAM PŘÍMĚŠŤÁKU:                                                                                                                                 

Výtvarná tvorba v plenéru a v ateliéru.

Máme v plánu si vyjet s dětma cca 3x na celodenní výlet vlakem z hlavního nádraží do přírody, kde můžeme tvořit na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí.

A zbývající dny (asi dva) budeme tvořit v ateliéru a v parku.

VĚKOVÁ KATEGORIE:

Zaměřeno pro děti od 6 do 12 let

TERMÍN:

 28. 8. – 1. 9. 2023


HARMONOGRAM:

po-pá: 8:30 – 16:30

V pátek v 15:30 bude výstava v ateliéru pro rodiče a přátelé dětí.
Sraz bude ráno i odpoledne v ateliéru.

OBĚDY:

Na výletech zajistíme obědy v restauracích na trase našich výletů, kde nám mohou uvařit dětská jídla. A když budeme v ateliéru, tak si uvaříme přímo tam nebo objednáme jídlo z restaurace.

CENA:

4 400,- 

Sourozenci sleva 10%.

V ceně je už vše zahrnuto – výtvarný materiál, jízdenky na vlak i obědy.

S SEBOU:

Jen svačinu, pláštěnku a na cesty vlakem kartičku na MHD (pokud ji máte).
Doporučujeme, aby děti chodily ve vhodném oblečení do přírody a k výtvarnému tvoření.

STORNO PODMÍNKY:

Storno do 30. 6. 2023 – vrátíme Vám 70% z ceny. 

Storno během července – vrátíme 50% z ceny. 

Storno v srpnu –  vrátíme 30% z ceny. 

PŘIHLÁŠKA