VÝTVARNÝ KURZ PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ

Kurz je vhodný jak pro mládež (od 15 let) tak pro dospělé až po seniory.

Nasloucháme a snažíme se vyhovět Vašim požadavkům. Na základě kolektivních i individuálních konzultacích se společně domluvíme jakým směrem se v rámci kurzu chcete posunout ve své výtvarné tvorbě.

Nabízíme výtvarné vedení pro úplné začátečníky i pro pokročilé a nebo Vám umožníme pracovat zcela volně na Vámi zvoleném námětu.

Začátečníky, kteří se chtějí věnovat spíše základům kresby a malby, seznamujeme s nejzákladnějšími principy kresby (uhlík, rudka, tužka, pastel) a jejími výrazovými prostředky (bod, linie, tvar) a malby – míchání barev, techniky akvarelu, akrylu i oleje.,

Inspirujeme tvorbou současných nebo starších umělců – v ateliéru jsou k dispozici umělecké reprodukce a zajímavé fotografie pro možnost malování i podle předlohy. Ale snažíme se vést i k vlastním parafrázím uměleckých děl a stylů. 

Umožňujeme vyzkoušet si více kresebných, malířských i grafických technik a pomáháme Vám zjistit, která technika je pro Vás ta pravá a kterou v budoucnu můžete rozvíjet.

Klademe si za cíl Vás na kurzu seznámit s širokou oblastí umění, ve kterém si každý může vybrat díky své krásné různorodosti  

Snažíme se, aby jste si po náročných dnech v práci u nás mohli odpočinout a zregenerovat se, strávit čas při pozitivním účinku umění, který s sebou přináší zábavu, objevování vlastního stylu a sebe samého, zapojováním smyslového vnímání při tvoření.

Dáváme Vám PROSTOR, abyste mohli pracovat zcela volně na Vámi zvoleném námětu, ale také jsme připraveni Vám pomoci pokud vlastní námět ještě hledáte, RÁDI VÁS PROVEDEME celým procesem tvorby obrazu od jeho začátku až do konce.