O NÁS

 

Ateliér Kroužek se nachází na Praze 3 v prostorách kostela Žižkův sbor CČSH na náměstí Barikád 1, spolu s komunitním centrem Žižkostel, nízkoprahovým centrem Husita, komunitní zahrádkou Meduňka a divadlem Panoptikon.

               Ateliér Kroužek je VÝTVARNÝ ATELIÉR OTEVŘENÝ VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ KRESLIT A MALOVAT. 

VÝUKA U NÁS PROBÍHÁ V MALÝCH SKUPINKÁCH A MÁME INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP.

 Výtvarné kroužky pro děti od 4 do 15 let  nabízíme po celý školní rok.

Výuka pro děti je v našem ateliéru zaměřena především na kresbu a malbu, ale zahrnuje i grafické techniky a modelování. Podporujeme u dětí kreativní myšlení, výtvarné cítění a sebevědomí, a vedeme je k samostatnému výtvarnému uvažování. Děti se učí kreslit a malovat podle skutečnosti (zátiší, portrét,) i tvořit podle vlastní fantazie, kdy mají možnost volby námětu i způsobu zpracování. V rámci výuky jsou i návštěvy galerií a tvorba v plenéru.

Několikrát do roka nabízíme také workshopy a kurzy pro dospělé.

(Další volné termíny pro dospělé budou až ve školním roce 2017/2018).

MgA. Bára Pertlová

Studovala jsem v ateliéru malby ak. mal. Daniela Balabána na Fakultě umění Ostravské univerzity. Během studia jsem absolvovala studijní stáž na Akademii sztuk pieknych ve Varšavě, v ateliéru Leona Tarasewicza, a pracovní stáž na Akademii umení v Banské Bystrici, kde jsem učila figurální kresbu a působila jako asistentka vedoucího ateliéru ak. mal. Štefana Balásze.

Vyjadřuji se především malbou s občasným přesahem do instalace. Kromě výstav v galeriích se věnuji realizacím ve veřejných prostorech např. v rámci projektu  Kukačka v Ostravě nebo Agora ve Vídni.

V současné době se kromě vlastní malířské tvorby věnuji vedení Ateliéru Kroužek.

 

lenka

MgA. Lenka Kamínková

Vystudovala jsem SŠUŘ (Střední škola uměleckých řemesel, nyní Střední škola umění a designu) v Brně, obor Malba – Akad. mal. Petr Veselý, VŠVU (Vysoká škola výtvarných umení) v Bratislavě obor Malba – Prof. Ivan Csudai.

V současné době se věnuji vedení ateliérů Malování kreslení v Brně a Ateliér Kroužek v Praze, výuce a vlastní tvorbě.